Za všetkým hľadaj Žida

Autor: Marián Kohn | 1.2.2015 o 14:58 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  2219x

Nebojte sa, nie som antisemita a nejdem tu nadávať na Židov. Práve naopak chcel by som poukázať na nezmyselnosť protižidovských nálad, ktoré po stáročia na Slovensku a aj inde po svete pretrvávajú. Uplatňovanie princípu kolektívnej viny považujem za jednu z najhorších vecí na svete. Je totiž plodom zla vo svete a utrpenia mnohých nevinných ľudí.

Na Slovensku a aj vo svete sa princíp kolektívnej viny udomácnil hoci pri racionálnom uvažovaní sa súdny človek musí pozastaviť nad jeho zvrátenosťou.

Pýtam sa sú všetci Židia vinní, len preto, že pár z nich pácha zlo vďaka moci, ktorú majú v rukách?

Boli vinné tie deti, ktoré v nákladných vozňoch v státisicoch odvážali do Osvienčimu, Terezína a iných táborov smrti? Teraz sa opýtam opačne boli vinné deti gardistov, ktorí sa podieľali na deportáciách? Bol vinný každý katolícky alebo evanjelický kňaz, len preto, že zopár z nich kolaborovalo s režimom 1. Slovenského štátu? Určite neboli. Napriek tomu boli deti Židov a aj iných etník vyvražďované, hoci sa podarilo niektoré aj zachrániť a vraj podľa svedectiev sa aj sám Jozef Tiso podieľal na záchrane mnohých.

Komunistický režim väznil mnohých duchovných, hoci oni s režimom vojnového Slovenského štátu nemali nič spoločné. Potomkovia gardistov boli diskriminovaní, hoci sami sa na zločinoch fašizmu a nacizmu nepodieľali. Mnohí sú aj dnes vysmievaní a ponižovaní za sympatizovanie s myšlienkami Marxa a Engelsa, hoci sa považujeme za pluralitnú a tolerantnú spoločnosť a títo jedinci nemajú zo zločinmi komunizmu absolútne nič spoločného.

Mnohí tzv. národniari neznášajú Maďarov, hoci dnešní Maďari, ktorí žijú na Slovensku nemajú nič spoločné s násilnou maďarizáciou a ani uhorskou feudálnou nadvládou. Mnohí nadávajú na Rómov alebo Cigáňov, hoci mnohí z nich sú civilizovaní ľudia, ktorí sa snažia poctivo žiť a pracovať, aj keď nemajú ideálne podmienky na štúdium, vzdelávanie, prácu a celkovú integráciu do spoločnosti.

Keď sa na slobodnom a demokratickom Slovensku niekto otvorene hlási k viere v živého Boha Ježiša Krista, musí čeliť slovným útokom a nadávkam typu „križiak, inkvizítor, spiatočník, zaspatý v stredoveku, atď“. Nikoho nezaujíma, že títo kresťania nemajú s menovanými epochami cirkevných dejín nič spoločné. To, že niekto podporuje referendum o rodine neznamená, že je križiak alebo inkvizítor, a takisto naopak to, že je niekto proti referendu neznamená, že je židovský sprisahanec, iluminát, satanista alebo čokoľvek iné.

To, že sa niekto verejne zastane Oskara Dobrovodského, ktorého susedia žijú horšie ako divá zver a že na to poukazuje, rovnako neznamená, že je nácek, fašista, rasista, extrémista alebo hocičo podobné.

Fakt, že pár podnikateľov zbohatlo nepoctivo neznamená, že všetci, ktorí podnikajú sú podvodníci a každý bohatý podnikateľ je automaticky podvodník a zlodej. Takisto ak pár úradníkov v štátnej správe, sudcov, prokurátorov, policajtov sú skorumpovaní, tiež to neznamená, že všetci, ktorí robia na úradoch sú skorumpovaní a korumpovateľní a leniví a netvoriví ľudia.

Takže odporúčam každému kto má tendenciu uvažovať v duchu kolektívnej viny, aby sa hlboko zamyslel nad sebou a rozlišoval ľudí podľa ich činov a nie podľa ich pôvodu, spoločenského postavenia alebo farby pleti.

Prečítajte si tiež

- Sloboda rovná sa zodpovednosť, nie anarchia

- Zmeňme a zjednoťme sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?