Prečo potrebujeme Krista a nielen na Vianoce

Autor: Marián Kohn | 20.12.2014 o 14:33 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  820x

Ľudia zvyknú hovoriť: „Načo mi je Boh, keď si vystačím aj sám?“ Naozaj si vystačíme sami? Naozaj Boha nepotrebujeme? Napriek tomu, že žijeme v materialistickej spoločnosti, kde je bohom majetok, peniaze, kariéra a pohodlie, ľudia sa utiekajú k spiritualite a k rôznym bohom a bôžikom. Jedni hľadajú útechu v jóge a v meditáciách a iní zas v niektorej náboženskej skupine či hnutí. Na živého Boha si spomenú, len pri zahrešení alebo, keď sú na smrteľnej posteli.

Ježiš je živý aj dnes a aj dnes sa o Teba uchádza. Ježiš už dnes nie je to malé bezbranné dieťatko v kolíske, ktoré si pripomíname každé Vianoce. Ježiš je živý Kráľ, ktorý sa aj dnes uchádza o Tvoje srdce, o Tvoju pozornosť, o Tvoj čas. On je tu pre Teba. Môžeš Ho znovu objaviť, znovu si k Nemu nájsť cestu. On trpezlivo chodí od srdca k srdcu a klope na dvere každého z nás. Jeho krv má moc zbaviť Ťa viny a hriechu, ktorý Ťa spútava. Ak si otrok drog, alkoholu, hier alebo iných vecí, ktoré Ťa zväzujú, On je pripravený Ťa oslobodiť a dať Ti nový začiatok a nový život s Ním tu na Zemi a aj vo večnosti.

Nemusíš viac tápať a hľadať pravdu v ezoterike alebo východných filozofiách. Nemusíš sa pýtať, ktoré náboženstvo je pravé? Ktoré mi odpovie na kľúčové otázky života a smrti? Ježiš je odpoveď na Tvoje otázky. On je Cesta, Pravda a Život sám. On je východisko z Tvojho trápenia a bolesti. On je liek na Tvoje bolesti a choroby tela, duše aj ducha.

Dnes keď pôjdeš spať, zabudni na predvianočný zhon a nákupy darčekov na poslednú chvíľu a povedz Mu: „Drahý Ježiš, ak si reálny, daj sa mi, prosím, poznať a zmeň na nového človeka. Odpusti mi, že som sa Ti vyhýbal a ignoroval Ťa a myslel som si, že Ťa nepotrebujem, že si vystačím aj sám. Očisti, prosím, moje srdce svojou drahocennou krvou od všetkej špiny, hriechu a zla, ktoré som doň vpustil a zmeň ma. Ďakujem, že ma oddnes budeš viesť na ceste do večnej nebeskej vlasti. Amen.“ Ak si sa tieto slová modlil(a) úprimne, vedz, že On sak Tebe prizná a dotkne sa Ťa tak, že Tvoj život nebude viac taký, aký bol pred tým. Želám vám všetkým pokojné a požehnané Vianoce a pokoj Boží do vašich sŕdc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?