Nehaňte ľud môj alebo kto dostal kotlebovcov do parlamentu

Autor: Marián Kohn | 7.4.2016 o 7:50 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  299x

Od posledných volieb sa médiami šíri antikotlebovská hystéria. Všetci analytici a novinári pobehujú ako bezhlavé kurence a nechápu ako je možné, že napriek tomu, že oni systematicky strašia národ a robia z neho hrozbu.

Ľudia si dovolili tú drzosť a v demokratických voľbách zvolili fašistu, rasistu a extrémistu. Prosím, nechápte ma zle. Mne polku rodiny nacisti zabili v koncentráku. A neraz som si vypočul na svoju adresu pre svoj pôvod veľa škaredých prívlastkov od tzv. „ľudákov“. Takže ja určite nie som volič a ani sympatizant ĽS NS a ani nepodporujem žiadne hnutie, ktoré potláča ľudské práva a slobody a propaguje fyzickú alebo akúkoľvek inú likvidáciu akejkoľvek skupiny obyvateľstva.

Pointa môjho článku tkvie v tom, že hoci nás médiá a tzv. tradiční politici presviedčajú, že Slováci sú hlúpy a neinformovaný národ, keď si do Národnej rady volia extrémistov. Nechápu však, že občania sa im snažia touto voľbou niečo naznačiť. Občania majú plné zuby štandardných strán a tradičných politikov, ktorí majú plné ústa pekných rečí, ale keď príde na lámanie chleba, vykašlú sa na záujmy občanov a starajú sa iba o svoje a korytá a záujmy svojich sponzorov – oligarchov a finančných žralokov.

Voľba Kotlebu a jeho kompánie do Národnej zrady je zdvihnutý varovný prst pre tradičných politikov z KDH, Siete, Mostu-Híd, atď, a samozrejme, aj pre SMER-SD, ktorej členovia už nevedia čo by od dobroty robili s mocou a opäť ako kedysi obsadili celý štát svojimi červenými súdruhmi a na všetky dôležité stoličky v štáte posadili svojich členov alebo aspoň oddaných sluhov.

Ľudia sú naštvaní. Preto chodia posledné roky pravidelne do ulíc. Nechcú rozvrat štátu, ani občiansku vojnu. Chcú len slušne žiť, aby mali prácu za dôstojnú plácu. Aby mali kde bývať a žiť, aby sa nemuseli dennodenne dívať na zlodejiny a škandály politikov, kým oni si sústavne musia uťahovať opasky.

Potrebujeme zmenu nielen na politickej scéne, ale aj v našich hlavách a hodnotách. Prestať sa stále hnať za materiálnymi vecami a začať uvažovať inak. Uvažovať ako jeden celok, hľadať dobro celého národa a všetkých občanov krajiny. Len potom budeme pripravení pomáhať aj iným národom, ujímať sa vojnou sužovaných utečencov, keď naši ľudia budú mať z čoho žiť a nebudú si musieť požičiavať od úžerníkov a siahať si na život, keď nevládzu splácať predražený dlh mafiánskym nebankovkám.

Politické a podnikateľské gorily patria do basy a nie do vlády alebo parlamentu! Občania, máme to v našich rukách!

Obávam sa však, že tradiční politici zo štandardných strán, ani po tohtoročnom debakli nezmúdrejú a vplyv kotlebovcov a im podobných bude stále rásť. Nechápaví sú tí politici, nie občania – voliči!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?