Zachráni nás „multiotec“ Boris Kollár?

Autor: Marián Kohn | 18.11.2015 o 14:42 | Karma článku: 4,18 | Prečítané:  534x

Posledné dva roky som sa snažil politickým témam na tomto blogu vyhýbať. Ale posledný vývoj u nás, aj v zahraničí ma primäl, aby som sa vrátil k tejto téme. 

Určite ste zaregistrovali z médií, že do našej politickej arény nastúpil aj známy podnikateľ a „multiotecko“ - Boris Kollár. Pozrime sa bližšie, čo možno od neho očakávať a či nebude ďalším sklamaním pre náš zbedačený národ slovenský.

Morálny vzor a kontroverzie

Veľa ľudí sa pohoršilo na tom, že tento človek, ktorý je známy tým a ani sa tým netají, že má deväť detí s ôsmimi ženami, čo nie je zrovna príklad ideálnej slovenskej rodiny, premenoval stranu, v ktorej sa stal predsedom na „Sme rodina“. Kollár sám povedal, že on sa nikdy nepovažoval za vzor otca, i keď sa venuje svojim deťom vždy, keď má čas a každú voľnú chvíľu im venuje. Myslím si, že názov strany „Sme rodina“ neznamená, že by sa jej predseda staval do pozície vzorného otca alebo morálneho príkladu, ktorý by sme mali nasledovať, ale že my ako národ sme rodina, a preto by sme najmä v zásadných otázkach mali držať spolu a byť jednotní.

Nie je to iba o imigrantoch

Boris Kollár sa v poslednej dobe zviditeľnil najmä svojimi statusmi a videami na facebooku, v ktorých vyjadril svoj postoj proti súčasnej imigračnej politike EÚ. Nazdávam sa, že väčšina národa s ním súhlasí, ale boja sa nahlas prihlásiť k jeho názorom, aby neboli označení za rasistov a xenofóbov a vyhodení zo zamestnania. Najviac sa trasú štátni zamestnanci, ale aj zamestnanci pracujúci v súkromných firmách, najmä v nadnárodných korporáciách.

Hoci strana ešte svoj oficiálny volebný program nezverejnila, na prvých tlačovkách pán Kollár spomenul oblasti, na ktoré sa chcú zamerať a ktoré chcú posilniť.

  1. Ochrániť Slovensko zvonka – urobiť opatrenia pre zastavenie prílivu nelegálnej migrácie

  2. Ochrániť Slovensko zvnútra - urobiť opatrenia pre zastavenie korupcie pri verejných obstarávaniach

  3. Zníženie nezamestnanosti podporou rozvoja cestovného ruchu a poľnohospodárstva, kde vidí veľký potenciál pre vznik desiatok tisíc pracovných miest. Ako hovorí sám Kollár „našu pôdu a cestovný ruch si žiaden investor nevezme na chrbát a neodnesie do zahraničia“.

K jednotlivým bodom ich volebného programu sa ešte vrátim, keď bude známa jeho finálna podoba.

Parťáci Borisa Kollára

Samozrejme, že do politiky Kollár nevstupuje sám, ale bude kandidovať aj s ďalšími ľuďmi. Medzi známejšie osoby patrí známy bratislavský podnikateľ a aktívny bloger Milan Krajniak, ktorý istý čas pôsobil v strane Nová väčšina Daniela Lipšica. Známy je tým, že aktívne píše proti finančnej skupine Penta a jej aktivitám. Ďalší známy spolukandidát Borisa Kollára je aktivista Peter Pčolinský, ktorý sa zviditeľnil najmä vďaka svojej účasti na organizácii protestov proti Gorile, ktoré prebehli po celom Slovensku pred necelými štyrmi rokmi.

Čo možno očakávať od Borisa Kollára a ľudí okolo neho?

Myslím, že osloví minimálne tú skupinu voličov a nevoličov, ktorí si nevedia vybrať z ponuky skorumpovaných tradičných politikov a polobláznov z nových strán. Ľuďom sa páči, že sa nebojí pomenovať problémy a výzvy, ktoré máme pred sebou pravým menom. Som zvedavý či ponúkne aj reálne riešenia, a keď mu občania dajú dôveru dá veci do poriadku. Čas ukáže, kde je pravda.

Napíšte mi, prosím, do komentárov pod článkom čo si o tomto nováčikovi na našej politickej scéne

myslíte a čo od neho (ne)očakávate. Ďakujem vopred za vaše komentáre a vecnú diskusiu.

P.S.: Trollov budem nahlasovať adminom!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Rumunom sa darí bojovať s korupciou.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli štyria ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?