Nechcené referendum a jeho podporovatelia

Autor: Marián Kohn | 18.1.2015 o 19:51 | Karma článku: 8,95 | Prečítané:  2409x

Keďže sa na nadchádzajúce referendum o rodine valí kopa špiny a lží zo všetkých strán, nedá mi, aby som sa ešte k tejto téme nevyjadril. Rešpektujem fakt, že tento portál čítajú väčšinou odporcovia referenda a beriem, že je ich legitímne právo s referendom ako aj s jeho obsahom nesúhlasiť. Na obranu, však aj druhej strany, ktorá referendum podporuje mi nedá nespomenúť ešte zopár faktov.

Sú podporovatelia referenda naozaj zo stredoveku?

Často sa stretávam s tým, že odporcovia považujú ľudí, ktorí referendum iniciovali za nejakých pochybných a choromyseľných ľudí, ktorí nevedia kde je sever, prišli zo stredoveku a nemajú v dnešnej spoločnosti čo hľadať. Často sú podporovatelia referenda onálepkovaní za náckov, náboženských fanatikov, bigotných a obmedzených katolíkov, inkvizítorov, antisemitov, homofóbov a neviem čo všetko ešte.

Kto všetko teda naozaj stojí za iniciatívou referenda o rodine?

Keďže to bola občianska iniciatíva, muselo sa podľa ústavy a zákonov vyzbierať minimálne 350 000 podpisov oprávnených voličov. V skutočnosti sa vyzbieralo vyše 400 000 podpisov. Medzi signatármi boli ľudia rôzneho veku, pohlavia, vierovyznania, politickej orientácie, zamestnaní, nezamestnaní, podnikatelia, matky na materskej dovolenke, otcovia na rodičovskej dovolenke, dôchodcovia starobní aj invalidní, vdovy, vdovci, siroty, ženatí, zasnúbení, nezadaní mladí aj starí ľudia, ľudia v strednom veku tí so základným vzdelaním, až po vysokoškolských profesorov. Skrátka všetky vzorky spoločnosti. Ľudia, ktorí by si možno v iných otázkach nenašli spoločnú reč sa zhodli na potrebe vypísať referendum o (tradičnej) rodine. Vidia totiž, že sú tendencie potláčať ju a likvidovať všetkými možnými dostupnými prostriedkami.

Čiže nie je pravdou, že referendum podporuje iba zopár náboženských fanatikov, ktorí žijú mentálne v stredoveku a keby sa dalo dodnes by upaľovali čarodejnice či iných hriešnikov a nie je ani pravdou to, že peniaze vyčlenené na referendum sú vyhodené do vzduchu. Všetci signatári petície totiž takisto platia dane a takisto prispievajú do štátneho rozpočtu. Je zaujímavé, že nikomu neprekáža, že štát z daní nás všetkých platí policajné manévre so stovkami policajtov a ťažkoodencov zakaždým, keď sa organizuje dúhový pride alebo iná akcia LGBTI komunity. Vtedy nik nevraví, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. Ďalej si treba uvedomiť, že ústavnosť a zákonnosť referenda potvrdil aj Ústavný súd, ktorý mal výhrady iba k jedinej zo štyroch navrhovaných otázok.

Takže neberte ľuďom právo ísť vyjadriť svoj postoj k otázkam referenda. Vy, ktorí nesúhlasíte máte takisto právo povedať svoje „NIE“ každej jednej otázke a takisto máte právo nezúčastniť sa, ale neberte toto právo tým, ktorí si ho riadne zo svojich daní zaplatia a riadne sa vyzbierali podpismi.

Som presvedčený, že keby to bolo naopak a obsahom referenda by bolo presadzovanie práv LGBTI komunity a prorodinní aktivisti by viedli štvavú kampaň akú vediete vy už dávno by sa im kleplo po prstoch ako nedemokratom a porušovateľom ľudských práv. Takže verím, že aj tým, ktorí to doteraz nevideli alebo nechceli vidieť sa otvoria oči a pochopia konečne, že tzv. „ľudskoprávnym“ aktivistom nejde o ľudské práva a ich dodržiavanie, ale iba špinavú hru a diskreditáciu každého kto má iný názor a pohľad na svet ako oni.

Prečítajte si tiež

-Nezmyselná hystéria proti referendu o rodine

- Nenávistná antikampaň ako dôvod pre účasť na referende

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?