Vďaka Bohu za „konšpiračné“ médiá

Autor: Marián Kohn | 11.1.2015 o 13:02 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  1341x

Už dávno sú za nami časy, keď mejnstrímové médiá mali skoro neobmedzenú moc a dôveru svojich čitateľov, poslucháčov a divákov. Je tu 21. storočie, internet sa masovo rozšíril, a to vytvorilo priestor, aby mohli zaznieť aj alternatívne pohľady na svet, udalosti a názory. Internet nám umožnil prakticky zadarmo založiť „noviny“ a publikovať a diskutovať s ostatnými o rôznych udalostiach, správach a informáciách.

Toto sa samozrejme nepáči majiteľom tradičných médii, ktorí boli desaťročia, ba až storočia zvyknutí, že čokoľvek vypustia ľudia im zožerú a nebudú o tom pochybovať a polemizovať o dôveryhodnosti danej informácie.

Za posledných desať rokov vďaka internetovej alternatíve prudko klesla sledovanosť tradičných médii. Ľudia viac uvažujú, sledujú viaceré zdroje a overujú si informácii, pátrajú sami po pravde a neprijímajú všetko hneď čo im mejnstrím na tácke podá.

Mnohé tradičné noviny skrachovali a tie, ktoré zostali majú stále nižšiu čítanosť. Mnohé alternatívne portály a blogy majú vyššiu čítanosť ako tradičné noviny.

A potom sa stáva, že hoci s úmyslom zlikvidovať „konšpirátorov“ presstitúti napíšu dehonestujúce články o autorovi knižnej novinky a nechtiac mu spravia reklamu a predajnosť jeho knihy raketovo vyletí do výšin. :-P

Takisto píšu jeden kritický článok za druhým proti „konšpiračnému“ internetovému rádiu a jemu počúvanosť rastie geometrickým radom a tým, ktorí ich kritizovali postupne, pozvoľna popularita klesá. :-) Tak vám treba presstitúti!!!

Vďaka slobode na internete sa aj tradičné noviny zbavia presstitútov, ktorým smrdia peniaze jednej firmy, ale peniazmi druhej firmy nepohrdnú. Vďaka tomuto odchodu “dokonalých“ novinárov a „spisovateľov“ - kaviarenských povaľačov sa majú šancu tradičné noviny očistiť a znova si získať stratenú dôveru čitateľov.

Takže pokojne kydajte na alternatívu, len sami sebe pílite konár pod zadkom.

Upozornenie!!! Ak sa tu niekto našiel, tak ho dôrazne žiadam, aby tu nešíril konšpiračné teórie! :-D

A diskusným trollom odkazujem, aby sa zdržali osobných invektív!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Ešte nedávno bolo Rumunsko vnímané ako zaostalejšia časť východného bloku. V jednom nás však predbehli: darí sa im bojovať s korupciou.


Už ste čítali?