Nezmyselná hystéria proti referendu o rodine

Autor: Marián Kohn | 10.1.2015 o 14:27 | (upravené 10.1.2015 o 16:20) Karma článku: 13,00 | Prečítané:  5106x

Stále čítame o tom, že „referendum o rodine“ je nebezpečné, zbytočné a pod. Áno, ja si takisto myslím, že takéto otázky o jedinečnosti rodiny a manželstva muža a ženy by sa vôbec nemali spochybňovať. Prečo v demokratickej spoločnosti, kde má rozhodovať väčšina si musí väčšina heterosexuálov formou referenda obhajovať svoje stanovisko pred menšinou homosexuálov? Keby to bolo naopak nik by sa nás v referende nepýtal či s tým súhlasíme. Dnes vysvetlím prečo som za referendum a budem hlasovať kladne.

Nechcem, aby tento článok bol ďalšou teoretickou dišputou o tom či áno alebo nie referendum. Pozrieme sa bližšie na jednotlivé otázky a ja sa pokúsim ich racionálne vysvetliť a obhájiť.

Otázky v referende o rodine

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

Pozrime sa čo hovorí o manželstve „Zákon o rodine“ (č. 36/2005 Z. z.).

Článok 1

Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.“

Moje stanovisko: Účelom manželstva je reprodukcia ľudstva a následne výchova potomkov a príprava na život. Homosexuálne páry nie sú (z prirodzených dôvodov) schopné reprodukcie, a preto by nemali požívať rovnaké postavenie ako zväzky jedného muža a jednej ženy. Je smutné, že v dnešnej dobe sa za normálne považuje všetko prevrátené a to čo je prirodzené a normálne sa spochybňuje a dehonestuje. Nebyť heterosexuálov neboli by na svete ani homosexuáli. Tiež sa narodili z muža a ženy a nie z dvoch mužov alebo dvoch žien.

Článok 2

Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti. Spoločnosť všetky formy rodiny všestranne chráni.

Ako vidno z tohto článku aj spoločnosť ako celok a štát si uvedomujú potrebu rodiny, ktorá tvorí spoločnosť, a preto by malo každému z nás záležať na tom, aby sa podporovali iba páry schopné reprodukcie a zdravej výchovy budúcich generácii. Opačné tendencie hraničia s genocídou, lebo idú proti životu a proti prírode.

Článok 3

Rodičovstvo je spoločnosťou mimoriadne uznávaným poslaním ženy a muža. Spoločnosť poskytuje rodičovstvu nielen svoju ochranu, ale aj potrebnú starostlivosť, najmä hmotnou podporou rodičov a pomocou pri výkone rodičovských práv a povinností.

Aj z tohto článku vyplýva, že plnohodnotného rodičovstva sú schopné iba dvojice muža a ženy a žiadne iné kombinácie neslúžia zachovaniu rodu a národa. Iba zdravé a štátom podporované manželstvo muža a ženy vytvára podmienky na príchod nových generácii. Všetko ostatné je neprirodzené a proti prírode a zdravému rozumu.

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

Dovoľte mi zacitovať stanovisko Aliancie za rodinu k predmetnej otázke:

Manželstvo a rodina, dospelí sú tu pre deti. Nie deti pre dospelých. Neexistuje právo dospelého na dieťa, ale existuje právo dieťaťa na otca a mamu. A keďže aj opustené deti si zaslúžia mamu a otca, v adopčnej politike štátu je dôležité, aby sa bral v prvom rade ohľad na záujem dieťaťa mať kompletnú rodinu s otcom a mamou.

Keďže muži a ženy sú odlišní, správajú sa inak a vidia svet trošku odlišne navzájom sa dopĺňajúc, dieťa potrebuje pri výchove vidieť príklady aj muža, aj ženy, ich vzájomnú lásku, úctu a spolužitie, aby samo vedelo budovať zdravé vzťahy. Dvaja muži nemôžu nahradiť mamu, ani dve alebo tri ženy nenahradia dieťaťu otca.

Nik neberie právo dvom ľuďom rovnakého pohlavia spolu žiť a vo svojej spálni vykonávať uspokojovanie svojich telesných potrieb, ale takisto by nik nemal brať právo dieťaťu na výchovu a rast v rodine muža a ženy. Ďalším problémom je fakt, že z homosexuálneho páru, ktorý si osvojil dieťa sa vykľul pár pedofilný.

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Nechcem vážnosť situácie zľahčovať, ale osobne si myslím, že v dnešnej dobe, keď je nevídaný prístup k informáciám a žiaci 2. stupňa ZŠ majú v mnohých prípadoch bohatšie sexuálne skúsenosti ako ich súdružky učiteľky je povinné zavádzanie sexuálnej výchovy na školách zbytočné a bezpredmetné. Školy by mali žiakov pripravovať na iné aspekty života ako je to ako si to dvaja muži „pchajú“ do konečníkov. Deti majú rodičov, starých rodičov, knihy, internet, kamarátov, od ktorých majú možnosť sa dozvedieť „ako sa to robí“.

No a k eutanázii, len toľko, že pokiaľ nie je zákonom povolená tak je zbytočné, aby sa o nej žiaci v školách učili. Súhlasíte? Je to presne to isté a rovnako zvrátené ako by sa deti v škole učili fetovať, pichať si drogy, hoci je to zakázané. Je mi z vás na zvracanie, lobbisti!

Na záver

Nebudem vám hovoriť čo máte robiť. Ste svojprávni ľudia a máte svoj rozum a rozhodnete sa sami či pôjdete na referendum a zahlasujete ZA alebo PROTI alebo nepôjdete. Nebudem sa chovať ako politici a médiá, ktoré vás majú za nesamostatné stádo a diktujú vám ako sa máte chovať a hlasovať. Prečítajte si argumenty za, argumenty proti a rozhodnite sami aké stanovisko zaujmete.

Ešte jedna dôležitá vec na záver. Tým „hore“ nejde o to či budú alebo nebudú mať rovnaké práva homosexuálne páry ako majú heterosexuálne páry, ale im ide o to, aby sme sa my bežní ľudia hádali a hašterili a oni mohli potichu poza náš chrbát kradnúť a zle robiť a my, aby sme zatiaľ boli zamestnaní hašterením o referende a o iných podobných témach.

A ešte odkazujem niektorým pseudoaktivistom z tretieho sektora, že sa považujem za civilizovaného človeka 21. storočia, hoci pôjdem na referendum a budem hlasovať „áno“ za všetky tri otázky.

P. S.: Som zvedavý na tie „protiargumenty“ diskutujúcich pod článkom.

EDIT o 16:18: Veľmi pekne to zhrnul aj autor článku: Nenávistná antikampaň ako dôvod pre účasť na referende

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?