Čo je nacizmus a kto je nacista

Autor: Marián Kohn | 3.1.2015 o 17:34 | Karma článku: 5,80 | Prečítané:  2167x

Keďže ma tu niektorí trollovia v diskusii pod mojim včerajším článkom Rostasofóbia – novodobý fenomén označili za nácka = nacistu, rozhodol som sa, že pre týchto a im podobných vysvetlím čo je nacizmus a kto je nacista. Takže detičky posadáme si do lavíc a ideme sa učiť.

Podľa Wikipédie „Nacizmus alebo národný socializmus alebo hitlerizmus (nem. Nationalsozialismus, Nazismus; slovo nacizmus vzniklo skrátením výrazu národný socializmus) je totalitná ideológia oficiálne uplatňovaná diktatúrou v Nemecku v rokoch 1933-1945 (tzv. Tretia ríša) prostredníctvom NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) vedenej Adolfom Hitlerom. Nacistická ideológia kombinuje koncepciu fašizmu a rasizmu, vychádza tiež z krajného nacionalizmu a niektorých prvkov socializmu. Nacizmus je krajne pravicová forma politiky.“

http://sk.wikipedia.org/wiki/Nacizmus

Takže už viete čo je nacizmus a kto sú nacisti? Má ešte stále niekto z vás dojem, že som nacista a že tu svojimi článkami šírim a propagujem nacistov a nacizmus? Ak ešte stále máte pocit, že to tak je, tak si tú definíciu nacizmu prečítajte opäť a pozorne! Radšej pomaly!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kníhkupectvo Martinus ruší diskusie pod konšpiračnými knihami

Zisk z predaja konšpiračných kníh venuje Martinus na rozvoj kritického myslenia.

DOMOV

Jeden z víťazov Slovak Press Photo prišiel o cenu

Séria fotografií vznikla skôr, než bol časový interval.

DOMOV

Žitňanská: Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa

Druhá šanca zadlženým je v slušnej krajine štandardom.


Už ste čítali?