Prečo potrebujeme Krista a nielen na Vianoce

Autor: Marián Kohn | 20.12.2014 o 14:33 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  796x

Ľudia zvyknú hovoriť: „Načo mi je Boh, keď si vystačím aj sám?“ Naozaj si vystačíme sami? Naozaj Boha nepotrebujeme? Napriek tomu, že žijeme v materialistickej spoločnosti, kde je bohom majetok, peniaze, kariéra a pohodlie, ľudia sa utiekajú k spiritualite a k rôznym bohom a bôžikom. Jedni hľadajú útechu v jóge a v meditáciách a iní zas v niektorej náboženskej skupine či hnutí. Na živého Boha si spomenú, len pri zahrešení alebo, keď sú na smrteľnej posteli.

Ježiš je živý aj dnes a aj dnes sa o Teba uchádza. Ježiš už dnes nie je to malé bezbranné dieťatko v kolíske, ktoré si pripomíname každé Vianoce. Ježiš je živý Kráľ, ktorý sa aj dnes uchádza o Tvoje srdce, o Tvoju pozornosť, o Tvoj čas. On je tu pre Teba. Môžeš Ho znovu objaviť, znovu si k Nemu nájsť cestu. On trpezlivo chodí od srdca k srdcu a klope na dvere každého z nás. Jeho krv má moc zbaviť Ťa viny a hriechu, ktorý Ťa spútava. Ak si otrok drog, alkoholu, hier alebo iných vecí, ktoré Ťa zväzujú, On je pripravený Ťa oslobodiť a dať Ti nový začiatok a nový život s Ním tu na Zemi a aj vo večnosti.

Nemusíš viac tápať a hľadať pravdu v ezoterike alebo východných filozofiách. Nemusíš sa pýtať, ktoré náboženstvo je pravé? Ktoré mi odpovie na kľúčové otázky života a smrti? Ježiš je odpoveď na Tvoje otázky. On je Cesta, Pravda a Život sám. On je východisko z Tvojho trápenia a bolesti. On je liek na Tvoje bolesti a choroby tela, duše aj ducha.

Dnes keď pôjdeš spať, zabudni na predvianočný zhon a nákupy darčekov na poslednú chvíľu a povedz Mu: „Drahý Ježiš, ak si reálny, daj sa mi, prosím, poznať a zmeň na nového človeka. Odpusti mi, že som sa Ti vyhýbal a ignoroval Ťa a myslel som si, že Ťa nepotrebujem, že si vystačím aj sám. Očisti, prosím, moje srdce svojou drahocennou krvou od všetkej špiny, hriechu a zla, ktoré som doň vpustil a zmeň ma. Ďakujem, že ma oddnes budeš viesť na ceste do večnej nebeskej vlasti. Amen.“ Ak si sa tieto slová modlil(a) úprimne, vedz, že On sak Tebe prizná a dotkne sa Ťa tak, že Tvoj život nebude viac taký, aký bol pred tým. Želám vám všetkým pokojné a požehnané Vianoce a pokoj Boží do vašich sŕdc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?