Páni príslušníci, kde ste boli, na kávičke???

Autor: Marián Kohn | 19.4.2014 o 19:41 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  1573x

Aj vy ste sa iste viackrát v živote dostali do situácie, že keď ste nepotrebovali tak ste stretli policajta na každom rohu ulice, ale keď ste sa dostali do úzkych, ani jedna zelená noha nablízku nebola. Porozprávam vám môj včerajší zážitok s počernými spoluobčanmi na bratislavskej Hlavnej stanici.

Keď som včera poobede cestoval na Záhorie, vo vestibule bratislavskej Hlavnej stanice sa pohybovalo minimálne šesť policajtov. Dvaja v modrej uniforme s nápisom „Železničná polícia“ a ostatní v klasických zelených rovnošatách štátnej polície. Keď som sa však večer vracal späť do Bratislavy, v priestoroch stanice ani pred jej budovou sa nepohyboval ani jeden príslušník bezpečnostných a poriadkových zložiek štátu či mesta.

Čakal som na zastávke MHD na spoj a pristavil sa pri mne spoluobčan tmavej pleti a ponúkal mi pouličný časopis. Následne začal žobrať a pýtať si peniaze. Keď som mu povedal, že rád mu kúpim jesť, ak je ozaj hladný, ale peniaze mu nedám, privolil. Tak sme sa začali blížiť k najbližšiemu bufetu. Rozprával mi, že má malé deti a, že nemá prácu a ani peniaze na ich výživu. Ja som mu tiež povedal, že aj môj otec žil na ulici bez domova a viem ako sa žije bratislavským bezdomovcom. Keď sme sa priblížili k stánku s občerstvením, obkľúčila ma hŕstka asi piatich príslušníkov rómskeho etnika a začali žobrať a obťažovať ma. Mal som čo robiť, aby som spomedzi nich unikol do bezpečia. Kde ste boli vtedy, páni policajti? Kde ste boli esbeeskári?

Keď som si pred tromi rokmi pod stanicou na zastávke otvoril plechovku s pivom, behom dvoch minút ma zastavili mestskí policajti a poúčali ma, že som sa dopustil priestupku voči miestnemu VZN (všeobecne záväzné nariadenie – miestny/obecný/mestský právny predpis) a, že mám zaplatiť blokovú pokutu vo výške päť eur na mieste. Keď som si v čakárni hlavnej stanice rozbalil keks a začal ho jesť, nabehol tam zamestnanec SBS a vyzval ma, aby som prestal v konzumácii alebo opustil priestory čakárne. V meste som si všimol ako mestskí policajti riešili bezdomovca, ktorý žobral, avšak nikoho pri tom neobťažoval, a ani neprenasledoval, lebo vraj miestne VZN zakazuje žobranie na verejnosti.

 

Keď však pod stanicou žobrú a cestujúcich obťažujú spoluobčania tmavšej pleti, nik ich nerieši, nepokutuje a ani nezasahuje. Nevidno tam žiadneho policajta ani štátneho, ani mestského a ani železničného. Je to smutné a mali by svoje konanie príslušníci poriadkových síl platení z našich daní prehodnotiť a konať vždy keď sa porušuje zákon a nie len, keď im to vyhovuje a môžu zarobiť na slušných občanoch a daňových poplatníkoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?