Prečo budem nakoniec musieť voliť súdruha vezíra za prezidenta!

Autor: Marián Kohn | 19.3.2014 o 19:17 | Karma článku: 26,14 | Prečítané:  5176x

Po špinavej predvolebnej kampani mi nedá nepovedať svoj názor. Skôr ako chytíte do rúk kamene, aby ste ma nimi uhádzali si, prosím, prečítajte tento článok a ak bude mať pre vás výpovednú hodnotu, podeľte sa oň s priateľmi a známymi. Ďakujem vopred za každú vašu spätnú väzbu.

Je mi na zvracanie, keď si uvedomím čo sa na Slovensku deje. Ale k veci. Po tom, čo odstavili

môjho prezidenta od šance vôbec sa uchádzať o priazeň voličov pseudorevolucionári zhluknutí okolo súdružky Heleny Mezenskej tým, že neodovzdali pánu Pavlíkovi podpisy, ktoré pre neho údajne zbierali som sa znova musel zamýšľať komu dám svoj hlas a dôveru v prezidentských voľbách.

Zamýšľal som sa veľmi veľa. Sledoval som predvolebné diskusie a čítal blogy a weby kandidátov a zaujímal som sa aj o takých kandidátov, ktorých médiá hlavného prúdu označovali za outsiderov alebo „kandidátov bez šance na úspech“. Oslovil ma, napríklad, program pána Behýľa, ktorému som otvorene napísal mail, že hoci ľavičiarov veľmi nemusím, on mi je sympatický a jeho program, ako aj aktivity sa mi páčia.

Zvažoval som aj podporu pre prof. Viliama Fischera, kardiochirurga a Slovanistu, ktorý sa mi páčil aj preto, že je lekár, ktorých mám v úcte najmä od môjho pobytu v nemocnici. Nakoniec som sa v prvom kole rozhodol, že dám svoj hlas Radovi Procházkovi, ktorého si vážim najmä pre jeho erudovanosť v oblasti práva, a tiež preto, že je to veriaci kresťan, ktorých je v politike málo a majú čo povedať aj občanom s inými názormi a nazeraním na svet.

Počas volebnej noci bola nádej, že to môj favorit Rado vyhrá, resp. postúpi do druhého kola, ale po výhlásení oficiálnych výsledkov som precitol zo sna, že by sa na Slovensku po 24 rokoch mohol stať prezidentom konečne niekto normálny, duševne zdravý a mysliaci viac na záujmy občanov a krajiny ako na svoje vlastné.

Rozmýšľal som či zatnem zuby a budem nakoniec voliť Andreja Kisku, hoci mi je ten človek veľmi nesympatický a okrem toho nemá s politikou žiadne skúsenosti, a aj preto sa na funkciu prezidenta nehodí. Okrem toho zbohatol na nebankových pôžičkárňach, vďaka ktorým mnohí Slováci spáchali sociálne samovraždy, o ktorých som už tiež napísal nejeden článok. Andrej Kiska skrátka nie. Dúfam, že po tomto blogu na mňa nepodá trestné oznámenie tak, ako ho podal na súdruha vezíra. :-)

Po mnohých debatách s rozumnými ľuďmi z podnikateľského prostredia a s pravicovými názormi a po hlbokej úvahe a zaťatí zubov som sa nakoniec rozhodol v druhom kole zahlasovať za nášho súdruha vezíra, premiéra a docenta kráv Róbert(k)a Fica. Dôvody sú celkom prozaické:

1. ako prezident nebude môcť škodiť nášmu štátu tak, ako z pozície predsedu vady, teda pardón vlády SR,

2. narozdiel od Ivana sa mu nepletie jazyk a rečniť vie celkom zaujímavo a občas aj k veci,

3. má skúsenosti s politikou a tiež kontakty v zahraničí, je jazykovo zdatný, dokonca vedel aj u Putina udrieť po stole, ked nám zavrel kohútik,

4. po skončení funkčného obdobia sa už nebude môcť vrátiť do vrcholovej politiky,

5. Asociálna stránka SMER – (a)sociálna demagógia sa snáď po jeho odchode rozpadne,

6. … (doplňte sem čo chcete)

Tak a teraz môžete chytiť kamene – teda klávesnice a zasypať ma spŕškou …, no komentárov. :-)

 

Vivat demokracia a zdravý rozum, Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu. Rusi si chcú posilniť pozíciu v Sýrii.

KOMENTÁRE

Všetko, čo pôsobí ako hrozba, sa môže zísť

Nie je premiér Fico vlastne komplimentom pre EÚ?

TECH

Keď telefonujete, neťukajte do klávesnice. Hackeri vás prečítajú

Ťukanie môže odhaliť konkrétne tlačidlá.


Už ste čítali?