Zmeňme a zjednoťme sa!

Autor: Marián Kohn | 9.3.2013 o 21:34 | (upravené 9.3.2013 o 22:03) Karma článku: 15,44 | Prečítané:  424x

Žijeme v štáte, kde sa každý stará iba o seba a myslí najmä na seba. Žijeme v štáte, kde štátotvorný národ je rozštiepený a zámerne štiepený a rozvracaný. Prečo je to tak?

 

Po dnešnom proteste a spomienkovom stretnutí na 9. marec 2012, kedy účastníci protestov Gorila boli (deň pred voľbami) napadnutí poriadkovými silami zločineckého štátu, som si ešte viac ako kedykoľvek predtým uvedomil žalostný stav v akom sa slovenský národ nachádza. Nie, nemám momentálne na mysli ekonomickú situáciu i keď i tá je žalostná. Nie, nemám na mysli korupciu a klientelizmus i keď i tie sú alarmujúce. Mám na mysli nejednotu, apatiu a nezáujem, ktoré vládnu v tejto krajine a umožňujú mocným zametať s pospolitými občanmi. Je to podľa môjho názoru tá najväčšia bieda a nešťastie tohto zbedačeného národa.

Túžim po zmene

Keďže som si povedal, že dosť bolo rečí pri pive a je načase začať konať niečo pre tento národ, rozhodol som sa, že sa zúčastním dnešného protestu a vyjadrím tak spolupatričnosť, solidaritu a spoluúčasť s napadnutými spoluobčanmi. Na moje prekvapenie však na stretnutie prišlo len zopár ľudí a aj medzi nimi boli „skupinky“ a ľudia, ktorí potrebovali na seba upútavať pozornosť a predvádzať sa. Mrzí ma, že namiesto toho, aby sme v prvom rade brali zodpovednosť za stav v akom náš štát je, hádžeme vinu vždy na tých druhých.

Túžim po krajine, kde je občan občanovi bratom, kde si ľudia navzájom neškodia, kde štát chráni bezbranných a bezmocných a kde trestá vinníkov. Túžim po spoločnosti, kde všetci ťahajú za jeden povraz a všetci bojujú za spoločnú pravdu, budúcnosť a lepší život.

Ak aj vy túžite po takej krajine a štáte, začnite prosím sami od seba! Pekný deň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Hviezda BJD Nik West: Musela som mať chlapčenské meno, ak som chcela hrať

Basgitaristka speváka Princea hovorí, že bude učiteľkou v jeho dome.

SVET

Otestujte sa z atentátov, ktoré poznačili históriu

Pamätáte sa na atentátnikov, ktorí šokovali celý svet alebo na ich obete, ktoré útok neprežili?

KOMENTÁRE

Čo pre nás znamená brexit

Slováci a slovenské enklávy sú od Chicaga cez Buenos Aires, Dublin, Vojvodinu až po časti Rumunska


Už ste čítali?